Lista aktualności Lista aktualności

JUŻ CZUĆ ATMOSFERĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

        W dniach od 7-go do 17-go grudnia 2017 roku odbył się w Szczecinie Jarmark Bożonarodzeniowy. To dziesięć dni wspaniałej okazji do dobrej zabawy i zakupów dla całych rodzin. Organizatorzy zadbali o miłą przedświąteczną atmosferę i wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.
       W Szczecinie, już po raz drugi, imprezę urządzono z wielkim rozmachem. Była wenecka karuzela, budki z gwiazdkowymi prezentami, potrawami regionalnymi i smakołykami wigilijnymi. Można tu było pójść na koncert, spektakl teatralny. Uczestniczyć w grach i zabawach. Zjeść coś smacznego. Spotkać Świętego Mikołaja i elfy. A wszystko to, w rytm świątecznych melodii, dobiegających z głośników. Przy pięknej  nastrojowej dekoracji, w świetle tysięcy migoczących światełek.
         W „Leśnym  zakątku” zorganizowanym na Placu Lotników zostało otwarte stoisko pod patronatem Lasów Państwowych. Przez dwa ostatnie dni jarmarku włączyliśmy się czynnie w przedświąteczną atmosferę Szczecina. Nasze Nadleśnictwo było gospodarzem punktu informacyjno-promocyjnego Lasów w niedzielę 17-go grudnia.
         Mieszkańcy i przybyli goście zachęcani przez leśników, lub z własnej ciekawości, chętnie odwiedzali nasze stoisko. Rodziny z dziećmi mogły tu miło spędzić czas. Mieliśmy przygotowane gry i konkursy z nagrodami dla najmłodszych, oraz przeprowadziliśmy losowanie drzewek bożonarodzeniowych dla dorosłych. Choinka była nagrodą za uczestnictwo w quizie z wiedzy o lesie. To bardzo dobre spotkanie i okazja do ciekawych rozmów oraz wyjaśnienia wielu wątpliwości zainteresowanych. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Widać było radosny przedświąteczny nastrój i magię miejsca.
          Każda okazja jest dobra by promować las i pracę leśników. Tym bardziej, że to również leśnicy hodują bożonarodzeniowe drzewka.