Lista aktualności Lista aktualności

Drzewko bożonarodzeniowe

      Choinka, to udekorowane drzewko iglaste związane nieodłącznie ze świętami Bożego Narodzenia. Najczęściej jest to świerk, rzadziej jodła lub sosna. Dzisiaj często zastępowane pięknymi świerkami srebrnymi czy jodłami kaukaskimi.

      Tradycja ubierania, zielonego także zimą drzewka iglastego jest stosunkowo młoda. Na naszym kontynencie ma zaledwie 250 lat. Do Polski przywędrowała w okresie zaborów z Niemiec, a przyjęła się na masową skalę dopiero w okresie międzywojennym.

      Obecnie nie wyobrażamy sobie Świąt bez pięknie udekorowanej i pachnącej choinki. Kolorowe i połyskujące światełkami drzewko w Boże Narodzenie towarzyszy nam w domach i w przestrzeni publicznej. Tradycyjnie przybierane jest w świecidełka tuż przed uroczystą kolacją.

      Choinka w naszej kulturze symbolizuje drzewo życia. Ozdoby na niej oznaczają szczęście, radość i dobrobyt oraz jedność w rodzinie.  Największą uwagę dzieci skupia miejsce pod drzewkiem w wieczór wigilijny. Bo tam aniołek, Gwiazdor czy Święty Mikołaj zostawiają dla wszystkich członków rodziny wymarzone prezenty. Miła i radosna chwila, szczególnie dla najmłodszych.

      Nadleśnictwo Trzebież odpowiadając na  zapotrzebowanie i zainteresowanie bożonarodzeniowym drzewkiem, uruchomi jego sprzedaż w  terminie od 18-go do 22-go grudnia. Nasi leśnicy zaproponują Państwu najpiękniejsze z wyhodowanych przez siebie okazów. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do zakupu. Niezbędne informacje znajdują się na stronie Internetowej Nadleśnictwa w artykule sprzedaż choinek. Kupując drzewko z legalnej uprawy chronimy lasy.

      Coraz częściej ludzie decydują się na zakupu ukorzenionych roślin. Odpowiednio pielęgnowane mogą wiosną upiększyć przydomowy ogród i  dalej cieszyć swoim widokiem.