Asset Publisher Asset Publisher

Dziękujemy

    26-go stycznia cała załoga Nadleśnictwa Trzebież podziękowała za lata współpracy odchodzącemu na emeryturę Nadleśniczemu Panu Antoniemu Michnowiczowi. Ta piękna uroczystość przebiegła w wyjątkowej atmosferze. Były podziękowania, wspomnienia, dużo anegdot, osobistych życzeń i śmiechu z różnych historyjek, których przez lata nazbierało się wiele. Podziękowania w imieniu załogi wygłosił Pan Zastępca, kilka zdań powiedziała Pani Księgowa, głos zabrał również, zawsze pełen humoru, Pan Inżynier. Potem przemówił Nadleśniczy. W wzruszających słowach podziękował swoim współpracownikom, znalazł dobre słowo i osobiste życzenia dla każdego z obecnych. Było trochę historii, trochę o aktualnych zadaniach ludzi lasu oraz kilka dobrych i mądrych rad. Pan Nadleśniczy odchodzi na emeryturę, co nie oznacza, że traci kontakt z leśnictwem i ludźmi tu pracującymi. Zawsze chętnie go wysłuchamy, gdyż jego wiedza i doświadczenie są ogromne. A takiego potencjału nie wolno marnować.

      Las wymaga gospodarza. Leśny ekosystem w obecnym czasie, to wiele obszarów działania. Turystyka, ekologia i czynności gospodarcze związane z pozyskiwaniem drewna, hodowlą i ochroną przeciwpożarową dzisiaj wymagają zaangażowania fachowców. Złożoność tych problemów wymusza to, że ludzie pracujący w lesie mają wysokie kwalifikacje zawodowe. Dobrze, jak wykształcenie leśne wsparte jest pasją, zainteresowaniem i wielką miłością do przyrody. Pan Nadleśniczy Antoni Michnowicz, to profesjonalista i jak sam o sobie mówi leśnik z zamiłowania i wykształcenia. Kochający las. To wspaniała i komfortowa sytuacja , gdy pasję można połączyć ze zdobytym zawodem. Wtedy to co robimy, wykonujemy z wielkim zaangażowaniem i poczuciem sensu swojej pracy. Był Pan z nami prawie 22 lata, a w sumie ma Pan za sobą 47 lat przepracowanych na różnych szczeblach w Lasach Państwowych. W Pana działaniu zawsze było widać pewność, zdecydowanie i skuteczność w dążeniu do celu.

      Szefie zostawiasz po sobie piękny las i zgraną załogę. Gospodarka leśna zawsze była dla Ciebie najważniejsza. Równie ważny był człowiek. Bardzo Ci za to dziękujemy.

      Nie było by tego pięknego budynku siedziby Naszego Nadleśnictwa, gdyby w tej konstrukcji nie dostrzegł Pan wyjątkowej urody i klimatu otoczenia. Tu każdy detal, tynk, farba na ścianach, meble są Pana pomysłem. Realizacją Pana marzeń. Ten budynek, to Pana dzieło, wielka Pana zasługa.

     Wymarzył Pan sobie ośrodek edukacyjny z prawdziwego zdarzenia. W Pana głowie wyrosła koncepcja, żeby z nieprzydatnej stajni tuż obok siedziby Nadleśnictwa, zrobić wielofunkcyjny budynek edukacyjny i to się udało. W obszarze Pana zainteresowań jest edukacja przyrodniczo - leśna dzieci i młodzieży więc taka placówka, to cudowna tego realizacja.

      Panie Nadleśniczy, wszyscy będziemy oglądać budynek Naszej siedziby i ośrodka edukacji ekologicznej, chociażby przyjeżdżając każdego dnia do Zalesia. To wizytówka Nadleśnictwa, to Twoja wizytówka. Dziękujemy.

      Szefie twoje przysłowiowe „wszystko powoli” będziemy sobie przypominać w okresie Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku, gdy całą załogą, oczywiście bardzo dyskretnie, dopingowaliśmy Cię przy projektowaniu kartki i kalendarza. Śledziliśmy postęp prac. Na Ciebie można było liczyć.  Dziękujemy.

      Wiedzieliśmy jak działać, bo dobrze znaliśmy zasady. Twoje zasady: powoli, dokładnie, sumiennie, sprawiedliwie, myśląc kiedy trzeba. Nie podejmować decyzji pochopnie, poczekać, dać się wygadać, uspokoić, być cierpliwym, ale konsekwentnym. Być twardym, ale kiedy wymaga tego sytuacja ustąpić. Za te zasady bardzo Ci dziękujemy.

      Pokazałeś nam, że można połączyć pracę zawodową z życiem społecznika. Łączyłeś te dwie dziedziny znakomicie, ciesząc się szacunkiem lokalnej społeczności, przyjaźniąc z wieloma mieszkańcami. Na sprawach związanych z lasem znasz się znakomicie. Na sprawy związane z ludźmi jesteś bardzo wyczulony i pomocny. Jesteś wzorem człowieka zaangażowanego. Dziękujemy Ci bardzo.  

      Odpust leśny reaktywowany przez Państwa Czyżewskich z wielkim zapałem i zaangażowaniem Pan kontynuował. Ta uroczystość, to świetna okazja do integracji naszego środowiska ze społecznością lokalną.  Staranna oprawa uroczystości wymagała wiele czasu i poświęcenia. Dziękujemy.

      Szefie emerytura, to nie koniec świata, to tylko kolejny etap. Etap na realizację samego siebie, swoich marzeń. To etap poznawania nowych ludzi, na innych niż dotychczas płaszczyznach. Na zdobywanie nowych doświadczeń, pogłębianie wiedzy i rozwiązywanie skomplikowanych równań matematycznych.

       Panie Nadleśniczy, to czas na zwolnienie tempa i głęboki oddech.

       Życzymy Ci wszyscy zdrowia, szczęścia, spełniania marzeń i realizacji pasji. 

        DARZ BÓR