Asset Publisher Asset Publisher

Bieg Mikołajkowy

Już za niespełna dwa tygodnie ponad pół tysiąca (500 set) mikołajów pobiegnie w II Biegu Mikołajkowym w Policach!

Czerwona czapka pełna łakoci, medal do powieszenia na choince, a na mecie pierogi  z barszczem - 7 grudnia w Policach rusza II Bieg Mikołajkowy.
W Policach, tzw. miastem mikołajów, trwa wielkie odliczanie.
Nie, to nie dzieci, które nie mogą się już doczekać dnia świętego Mikołaja. To odliczanie Mikołajów, którzy 7 grudnia staną na mecie II Biegu Mikołajkowego – zgłosiło się ich ponad 600-set ! Tereny Lasów Państwowych w Puszczy Wkrzańskiej, gdzie wytyczona została 10-kilometrowa trasa na chwilę staną się obszarem, z którym konkurować może chyba tylko Laponia, ojczyzna Mikołaja.
– Zainteresowanie biegiem jest ogromne. Uczestnicy garną się do Nas drzwiami i oknami! Do startu pozostał blisko dwa tygodnie, a już zgłosiło się blisko 600 osób to, że właśnie nasza impreza będzie największym biegiem w historii Polic. Przy okazji będziemy największym Biegiem Mikołajkowym w Województwie Zachodniopomorskim – mówi Zbigniew Pokrzywiński, trener akcji BiegamBoLubię i organizator biegu.
Dlaczego jest tylu chętnych? Pewnie dlatego, że organizatorzy chcą potraktować uczestników biegu niczym hojny święty Mikołaj – zapewniają świąteczny nastrój i prezenty oczywiście. Każdy, niezależnie od tego, czy pokona trasę biegiem czy w stylu nordic walking, otrzyma pamiątkowy medal – w sam raz do powieszenia na choince. Będzie można też zdobyć co nieco do położenia pod choinką. Wśród uczestników rozlosowane zostaną bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: obuwie sportowe, tablety, kamery i nie tylko.

Przy okazji najmłodsi (przedszkolaki oraz klasy I-III) będą mogli spróbować swoich sił  w biegach o godz 10.30. Dzieci, do których jak wiadomo Mikołaj ma szczególną słabość, po swoich biegach dostaną mikołajowe czapki pełne słodyczy.
Biegacze zmęczeni przedzieraniem się przez zaśnieżoną (miejmy nadzieję) puszczę będą mogli pokrzepić się świątecznymi specjałami, barszczem i pierogami. W ogóle nie ma mowy, żeby ktoś opadł z sił – będzie błogo i przyjemnie a przez całą imprezę biegaczom będą towarzyszyć dźwięki kolęd.
Jeśli komuś jeszcze nie udzielił się świąteczny nastrój – 7 grudnia zapraszamy do Polic. Tam zmiękną wam serca.
II Bieg Mikołajkowy w Policach rusza w niedzielę 7 grudnia o godz. 11.00. Zapisy na stronie sport-time.com.pl"

Resources to get