Asset Publisher Asset Publisher

Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Zimowe dokarmianie zwierzyny

Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie z Kołem Łowieckim ,,Jeleń" zorganizowała  zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Do Żółtewa  dzieci dojechały autokarem a dalej pieszo dotarły do paśnika w Leśnictwie Tanowo gdzie pod czujnym okiem myśliwych wyłożyły karmę dla zgłodniałych mieszkańców naszej puszczy.

Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści Przemysława Malca  redaktora telewizyjnego magazynu ,,Darz Bór''. Przeprowadzono konkurs  wiedzy przyrodniczej i jak zwykle uczniowie SP nr 8 wykazali się wielką znajomością tematu.

Potem był posiłek przy ognisku i nagrody za udział w konkursie, wszystko sfinansowane i przygotowane przez myśliwych. Od leśników z Nadleśnictwa Trzebież uczniowie otrzymali foldery o zwierzętach naszych lasów i pamiątkowe gadżety. Największą jednak dla dzieciaków nagrodą była chyba możliwość udzielenia wypowiedzi przed kamerami TV i rozmowa z panią redaktor Radia RMF. Relację z zajęć zamieściła Kronika Szczecińska 29.01.br.

Tradycyjnie z okazji Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, który obchodzimy 11 lutego organizujemy tego typu zajęcia i akcje. To wszystko będzie można obejrzeć na youtube w magazynie ,,Darz Bór''.

Tekst opracowała: Jolanta Michnowicz