Asset Publisher Asset Publisher

Grzybobranie

z Przedszkolakiem

Tegoroczna impreza pod hasłem „Szanuj las ponad wszystko bo to Twoje środowisko" odbyła się 12 października na terenie Przedszkola Publicznego  nr 30 w Szczecinie.

Ideą przewodnią imprezy było Bezpieczne Grzybobranie.

Dzieci wraz z wychowawcami zapoznały się z ważniejszymi gatunkami grzybów jadalnych i niejadalnych. Po krótkiej prelekcji rozpoczęto grzybobranie. Organizatorzy przed rozpoczęciem imprezy  na terenie przedszkola sztucznie „posadzili" piankowe grzyby w trawie, pod krzaczkami oraz drzewami. Zabawa polegała na tym, aby każde dziecko nazbierało do swojego koszyczka jak najwięcej grzybów. Było dużo zabawy   i śmiechu w ich poszukiwaniu a najważniejsze w tym wszystkim było to, że dzieci zbierały tylko te jadalne grzyby a muchomory pozostawiły na swoich miejscach.

Stoisko Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe" , zorganizowane przez Nadleśnictwa  Trzebież oraz Gryfino zaprosiło dzieci do licznych zabaw, gier i konkursów poświęconych tematyce związanej z grzybami oraz  polskimi lasami  i działalnością leśników.

Organizatorem tej ciekawej imprezy był Dom Kultury Słowianin w Szczecinie przy wsparciu  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.