Asset Publisher Asset Publisher

Leśne ozdoby choinkowe

    Szyszki, strącone przez wiatr gałązki świerków i sosen świetnie nadają się na ozdoby świąteczne. W długie jesienne wieczory można wykonać klimatyczne stroiki i choineczki, zawieszki, girlandy i łańcuchy z tego, co przyniesiemy z lasu.

     Nie musimy wydawać dużych kwot. Mając karton, nożyczki, odrobinę farbek, kolorowy papier, klej czy sznurek oraz leśne skarby, wyczarujemy prawdziwe cudeńka. Możemy zaskoczyć rodzinę i znajomych oryginalnością świątecznej dekoracji. To też fajny pomysł na niepowtarzalne prezenty.

     Puszcza Wkrzańska ma duże bogactwo szyszek  sosny, świerka, daglezji i modrzewia. Właśnie teraz warto wybrać się po nie do lasu, by mieć czas na ich wysuszenie.

     Na co czekacie? Torba w rękę i na spacer. To przy okazji dobry moment na wyjście z domu, wspólną zabawę i spędzenie miło czasu z rodziną.

     Do wykonania dekoracyjnych ozdób inspiracje znajdziecie w książkach, przedświątecznych czasopismach czy w Internecie.  Jednak własne pomysły są najcenniejsze. Naturalne materiały pobudzają wyobraźnię. Wzornictwo można zaczerpnąć  obserwując leśną przyrodę.