Asset Publisher Asset Publisher

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASÓW ONZ

21.03 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LASÓW ONZ– obchodziliśmy w Nadleśnictwie Trzebież na różne sposoby.

Wiosenne Naukowe Przebudzenie to tytuł warsztatów organizowanych przez Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Uczestnicy warsztatów m.in. dowiedzieli się o olbrzymiej roli lasów w ograniczaniu zmian klimatycznych na świecie. Mogli poznać wiele tajemnic z życia ptaków oraz wziąć udział w wycieczce do lasu, zawodach sportowych, konkursach rodzinnych, zajęciach plastycznych, lekcjach fotografowania przyrody itd.

Ludowy Klub Turystyczno-Sportowy ,,Podróżnicy" z Mierzyna wyruszył na rajd pieszy Zintegrowanym Szlakiem Powiatu Polickiego aby lepiej poznać Puszcze Szczecińskie, tym razem Puszczę Wkrzańską. Odwiedziliśmy najstarszy w województwie zachodniopomorskim zachowawczy drzewostan sosnowy i pomnik przyrody dąb bezszypułkowy w Leśnictwie Pienice. Po przejściu 8 km. dotarliśmy do stanicy myśliwych z Koła Łowieckiego Bór gdzie przy ognisku ,,podróżnicy" odpoczęli i wykazali się wiedzą w konkursach o polickim powiecie i naszej puszczy.

Natomiast członkowie polickiego Lions Club posadzili nowy las.

Tak jak w poprzednich latach ,,policcy lionsi" stawili się na zrębie, tego roku w Leśnictwie Tanowo i sadzili sadzonki sosny jednorocznej.

Prace odnowieniowe wykonuje się w parach przy użyciu sprzętu zwanego kosturem, Leśniczy Piotr Grzegorczyk udzielał fachowych wskazówek bo nie jest to praca łatwa ale ,,lionsi" dali radę.

Czy można piękniej świętować ,,Międzynarodowy Dzień Lasów"?