Asset Publisher Asset Publisher

Projekt Gryf

W dniach 26-28 lipca w lasach Nadleśnictwa Trzebież przeprowadzony zostanie projekt edukacyjny „Projekt Gryf”, związany z grą terenową ogólnopolskiego serwisu opencaching.pl.

„Projekt Gryf" zaowocował  założeniem tzw. „skrzynek" w wyznaczonych punktach  Puszczy Wkrzańskiej. 

Skrzynki, inaczej zwane keszami, są to różnego rodzaju pojemniki, zmyślnie ukryte w lesie, do których prowadzą współrzędne GPS, za pomocą których inni użytkownicy serwisu opencaching.pl  odnajdą schowane kesze.   Skrzynki to pojemniki różnej wielkości: od tzw. mikro (wielkość pudełka od kliszy) do dużych skrzyń.
Skrzynki posiadają treść edukacyjną, krajoznawczą, przyrodniczą, dzięki której osoby poszukujące ,,ukrytych skarbów", uczą się i poznają nowe , ciekawe  tematy – nie tylko ze świata przyrody, ale także historii, kultury i wszystkiego, co nas otacza. Obecność skrzynek opencaching sprzyjać będzie zwiększeniu turystyki w Puszczy Wkrzańskiej.
Maskowanie skrzynek jest typowo „leśne", tj. nie zakłóca harmonii przyrody, a także nie ma negatywnego wpływu na otaczające środowisko.

Zasady gry terenowej opencaching wymagają, aby ukrycie skrzynki nie naruszało zasad ochrony przyrody, a  co za tym idzie, nie zagrażało ani środowisku, ani zwierzętom żyjącym w Puszczy Wkrzańskiej

,,Projekt  Gryf" rozpocznie się  26 lipca o godz. 10.00 w TOEE w Zalesiu.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy miło nam będzie zaprezentować działalność TOEE, pracownicy ośrodka i Nadleśnictwa Trzebież  będą do dyspozycji  naszych gości.

Serdecznie zapraszamy.